ShoutBox - zarządzanie IP

Wraz z wydaniem ShoutBox 1.2 doszło zapisywanie adresów IP. Brakowało jedynie narzędzia do zarządzania tymi adresami. Obiecałem, iż wkrótce napiszę komendę na tę okazję, co też uczyniłem i dziś publikuję.

Nowa komenda ip służy do zarządzania adresami IP. Możemy zobaczyć z jakich adresów pisał dany użytkownik, jacy użytkownicy pisali z podanego IP jak również możemy zbanować dane IP. Podczas banowania IP możemy określić tekst, jaki zostanie wyświetlony osobie, która wchodzi ze zbanowanego IP.
Adresy IP podajemy w postaci pełnej np.: 192.168.1.1 lub w ogólnej np.: 192.168.* . Jak używać komendy IP dowiecie się wpisująć /help ip.

Nowa komenda znajduje się w paczce 1.2 . Jeśli dopiero teraz ją ściągacie, nie musicie nic dodawać. Jeśli zaś macie już zainstalowaną tę paczkę, musicie dograć pare plików i dokonać pewnych zmian w kodzie. Chyba, że nic nie zmienialiście w tej paczce, to poprostu nadpiszcie ją nową wersją.
Poniżej opiszę kolejne kroki dla osób, które jednak wprowadziły do wersji 1.2 swoje istotne zmiany a chcą mieć komednę IP:

 • Przegrać plik libs/commands/ShoutBoxCommandIp.class.php - zawiera on klasę komendy. Dodatkowo przegrajcie też libs/commands/ShoutBoxCommandHelp.class.php - w tej klasie doszedł help odnośnie nowej komendy.
 • Nową komendę należy jeszcze zarejestrować. W tym celu w pliku ShoutBox.php dopiszcie do tablicy:
  <?php
  $sb->commands = array('help','nick', 'me','color');
  ?>
  nową komendę, czyli:
  <?php
  $sb->commands = array('help','nick', 'me','color','ip');
  ?>
 • Zmianie uległ również sterownik praw ShoutBoxDefaultRights.class.php . W metodzie CanRunCommand() doszedł warunek na wykonywanie nowej komendy - może ona być uruchomiona tylko przez moderatora. Porównajcie sobie kod tej metody i wstawcie do siebie zmiany.
  Doszła również metoda IsBanned, która sprawdza czy dane IP jest zbanowane czy nie. Metoda ta została użyta w każdej metodzie z rodziny Can. Również i tu porównajcie sobie kody i nanieście do siebie zmiany.

Komentarze

 

Dodaj komentarz

 

Dostępne bbcode: b, u, i, url, code, php, css, html, sql, js

Ostatnio komentowane

 1. ShoutBox Podświadomość
 2. ShoutBox Trilux
 3. ShoutBox morelowy-dolomit
 4. ShoutBox Lucidoremi
 5. ShoutBox Goran Lezczek
 6. ShoutBox Ktos
 7. Opcje dwuwartościowe... gosc

Ostatnio na forum

 1. Poszukiwany Webdevel... Rafał
 2. Prolem z biblioteką ... ele
 3. Programista/ka PHP, ... Kamil
 4. ilość wczytywanych m... boob
 5. Humor Masłan
 6. Humor Enynsenes
 7. Humor KLOFMDMANELLIGGLOOSK

Skrypty użytkowników

 1. Klasa obsługi szablo... Lirdoner
 2. Sekcje user76
 3. Klasa walidująca for... user76
 4. Licznik Gości online korey
 5. Form Builder Comandeer
 6. Dynamiczny licznik z... korey
 7. Captcha Comandeer